- Címlap
- Egyesületünk
- Programjaink
- Gombász kör
- Kerti tanácsok
- Kiadványaink
- Galéria
- Kiadványok
- Képek a Tájról
- Rendezvényeink, Események
- Bionap
- Cukorbetegek Világnapja
- Dalos-hegyi Kórustalálkozó
- Egészségnap a Villa Mimiben
- Előadások
- Erdei Iskola 2010
- Faültetés 2010.03.21.
- Faültetés
- Gesztenye és Méz Nap 2015.10.11.
- Gesztenye-Méz Egészségnap 2016
- Gesztenye-Méz Nap
- Hársfa-sor Nap
- Madarak és Fák Napja
- Odúkészítés 2015.10.03.
- Takarékos háztartás sorozat 2016.10.26-27.
- Tanulmányi kirándulás - Christian Holler
- Tanár Továbbképzés
- Terménybemutató 2015.09.19.
- Természetbarát-forrás felújítása
- Tárogató Túrák
- Tündér Fesztivál 2008
- Virágos Sopronért
- Terménybemutató 2015. szeptember 19.
- Hatóságok
- Linkek
Jelenlegi hely
Kerti tanácsok › A jó kert alapelveiA jó kert alapelvei
Bánjunk szeretettel és takarékosan élő környezetünkkel, azon belül is különösen a vízzel és a talajjal, amiből nemcsak testünk táplálkozik, hanem milliárdnyi más lény is!
Ezért ne szívjuk el az évelők, fás növények alól a talajvizet, még az egynyáriak locsolása ürügyén sem! Hiába lesz locsolással paradicsomunk, ha közben ezt az örökbe kapott Paradicsomunkat, Édenóvárat tönkretesszük!
A talajba pedig minden anyagot vissza kell tennünk, amit kölcsönvettünk, ahogy az örökerdő teszi örök körökben: saját magát táplálja és öntözi. Ez nem csak a konyhai és más szerves hulladék komposztálását jelenti, hanem ahogy minden más élőlény is teszi, magát a megevett terményt is, üzenetének, életerejének felfogása, és saját emberhez méltó tudatosságunk hozzáadása után vissza kell adnunk a Földnek! Ez a legegyszerűbben a kertben lakással és komposztáló árnyékszékkel oldható meg. (A vízöblítéses WC óriási víz- és szervesanyag pazarlás, elszegényíti a termőföldeket. Sürgősen jobb megoldást kell találnunk, amilyen pl. az Alomszék is! (Lásd: www.eautarcie.org)
A komposztálódás lassú lebomlást, átalakulást, táperővel dúsulást, a helyhez való igazodást jelent, az égetéssel viszont elveszítjük a szerves tápanyagokat és az energia nagyrészét, ráadásul szennyezzük a légkört. (Fűtésre is inkább a lassú átalakulás hőjét kellene használnunk, mint a tüzet.)